Armenian Russian English
  • «Դուետ» միջազգային փառատոնի շրջանակում իրականացվող միջոցառումնեի ծրագիր

    Հուլիսի 1

    Գյումրու Վարան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում

    Ժամը 19:00

     

    Մոսկովայի դրամատիկական թատրոն

    Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարությամբ

     

    Լիոնել Գոլդշտեյն

    «Սրճարան «Կյանքը վարդագույն լույսի մեջ»»

    Բեմադրիչ՝ Լեո Ե. Մանն

     

    Հուլիսի 2

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    Ժամը 17:00

    Գյումրու Վարան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում

    Ժամը 19:00

    ԵԹԿՊԻ ԳՄ ուսանողական թատրոն

    Գաբրիել Գարսիա Մարկես

    «Երկնագույն շան աչքերը»

    Բեմադրիչ՝ Արսեն Միքայելյան

     

    Երևանի Կամերային պետական թատրոն

    Ըստ Քերոլ Ֆրեշտի «Ժան և Բատիստ» պիեսի

    «Փնտրվում է տղամարդ»

    Բեմադրիչ՝ Լուսինե Երնջակյան

     

    Հուլիսի 3

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    Ժամը 17:00

    Գյումրու Վարան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում

    Ժամը 19:00

     

    Հայաստանի թատերական գործիչների միություն

    Վուդի Ալեն

    «Մահը թակում է դուռը»

    Բեմադրիչ՝ Լիլիթ Մելիքյան

     

    Երևանի Հովհ. Թումանյանի անվ. պետական տիկնիկային թատրոն

    «Թռիչք քաղաքի վրայով»

    Բեմադրիչ՝ Նարինե Գրիգորյան

     

     

    Հուլիսի 4

    Գյումրու Վարան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում

    Ժամը 12:00

     

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    Ժամը 17:00

    Գյումրու Վարան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում

    Ժամը 19:00

     

    Գյումրու բեմարվեստի «ԱՐԱՐՏ» ստուդիա

    Օետեր Տուրինի

    «Չէ»

    Բեմադրիչ՝ Արտաշես Առաքելենց

     

    Երևանի պետական Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիական թատրոն

    Պյոտր Գլադիլին

    «Ուրիշ մարդ»

    Մեբադրիչ՝ Գոհար Փոքրիյան

     

     

    Հուլիսի 5

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը 15:00

    Գյումրու արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    ժամը 17:00

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը 19:00

    Երևանի պետական կամերային երաժշտական թատրոն

    Սվետլանա Բարտոխովա                                                                                                                

    «Անկոչ հյուրը»

    Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվ.

    Բեմադրիչ´ Արման Նավասարդյան    

                     

    «Ազատ բեմ»

    «Գրիգոր Նարեկացի

    Ոիլյամ Գիբսոն

    «Երկուսը ճոճանակին»

    Բեմադրիչ` Սաթենիկ Շաթիրյան

     

    Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվ.

    հայկական պետ. դրամատիկական թատրոն

    Մելանյա Բարսեղյան

    «Գրիգոր Նարեկացի

    «Մատյան ողբերգության»»

    Բեմադրիչ` Ռոման Մատիաշվիլի

     

     

     

    Հուլիսի 6  

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    ժամը 17:00  

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը 19:00

    Հայաստանի թատերական գործիչների միություն

    Անահիտ Մութաֆյան

    «Մնաս բարով»

    Բեմադրիչ` Ռուբեն Մուրադյան

     

    ՖՐԱՆՍԻԱ «ԿԻՍՍԱՆԻ» պրոդուկսիոն

    Թիերի Շաղփիո

    «Տեքստեր»

    Բեմադրիչ` Անի Համել

     

    Հուլիսի 7

     

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    ժամը 12:00

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը 15:00

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    ժամը 17:00

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը 19:00

    Ռենեսանս թատերախումբ                                                

    Աննա Վարոնինա 

    «Կինը և ուղեղը»

    Բեմադրիչներ` Մարիա Գասպարյան 

    Էլիզաբեթ Սեդոյան  

     

    Երևանի Մհեր Մկրտչյանի անվ.

    «Արտիստական» թատրոն 

    Ալեքսանդր Գալին Բեռնար Սլեյդ

    «Չեխական լուսանկար» 

    Բեմադրիչ` Գառնիկ Սեյրանյան   

     

    ԵԹԿՊԻ ԳՄ ուսանողական թատրոն

    Ըստ Ս. Եսենինի

     «Մնաք բարով»

     Բեմականացումը և բեմադրությունը`

    Հովհաննես Հովհաննիյան

     

    Բեմականացումը և բեմադրությունը`

    Հովհաննես Հովհաննիյան

    Երևանի Հ. Պարոնյանի անվ.

    երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն

    Բեռնար Սլեյդ

    «Ամեն տարի նույն օրը»

    Բեմադրիչ` Աշոտ Ադամյան

     

     

    Հուլիսի 8

    Գյումրու Արվեստների ակադեմիայի դահլիճում

    ժամը` 17:00

    Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվ. պետական դրամատիկական թատրոնում

    ժամը` 19:00

    Վանաձորի Հ. Աբելյանի անվ. պետական դրամատիկակն թատրոն

    Էդվարդ Օլբի

    «Ինչ էր պատահել գազանանոցում»

    Բեմադրիչ` Օքսաննա Ավետիսյան

     

    Կիևի թատերական արվեստի ակադեմիական արվեստանոց

    «Սուզիրյա»

    Լևոն Մինասյան

    «Ժառանգը»

    Բեմադրիչ` Լևոն Մինասյան